Reference

Věra Ondřichová se stala v roce 2007 první vedoucí nově vzniklého Oddělení komunikace Městské knihovny v Praze, pro které také vypracovala koncepci a stanovila první úkoly. Jedním z nejdůležitějších, který od té doby s drobnými i velkými změnami MKP naplňuje, bylo představení knihovny veřejnosti ne jako instituci, kam musím chodit, ale jako instituci, kam chci chodit. Nový pohled na věci nezatížený knihovnickou rutinou, originální nápady a energie, které Věra do své práce dává, zaručují kombinaci, která nenechá nikoho v klidu. A určitě způsobí, že se vždy něco pohne správným směrem.

Lenka Hanzlíková, vedoucí oddělení komunikace, Městská knihovna v Praze

S Věrou Ondřichovou jsem spolupracovala na dokumentárním filmu Trochu lepší svět, který vznikal v České televizi při příležitosti oslav 100 let českého skautingu. Věra pro mě jako pro režisérku projektu byla hlavní spojkou s organizací Junák, jež celý projekt iniciovala, a zároveň za tuto organizaci vedla jednání s Českou televizí. Po celou dobu spolupráce jsem velmi oceňovala její výborné komunikační (verbální i textové) a organizační dovednosti, entuziasmus, obrovskou míru ochoty a snahy celému projektu maximálně pomoci a vyjednat kvalitní podmínky pro jeho vznik.

Veronika Lišková, Independent Motion Pictures and Film Professional


Na Věřině výuce jsem velice ocenila, že byla zaměřená na praxi a že poskytovala okamžitou a individuální zpětnou vazbu – žádné biflování definic a pouček nebo psaní teoretických esejí, ke kterým vyučující napíše jen známku bez jakéhokoliv vysvětlení. Semestrální prací nutnou pro úspěšné absolvování předmětu bylo vytvoření PR strategie pro konkrétní pobočku městské knihovny a její obhajoba před třídou.

Pavlína Omastová, studentka Vyšší odborné školy informačních studií

Celkem soustavně přemýšlím nad Městskou knihovnou Tábor. Třeba nad tím, co chceme o sobě říkat lidem a jak to říkat zajímavě a opravdově. A už nějakou dobu mi s tím pomáhá, a vlastně to místo mě táhne – to přemýšlení i výstupy –, Věra Ondřichová. Je dobrá. Fakt. Umí mi třeba říct, že přemýšlím špatně. Občas mě to štve, protože ty skvělé nápady chci mít sama! Je to inspirativní. Nejde to úplně rychle – myslím nějaké změny, protože mám pomalé reakce, ale jde to. Doporučuji, pokud chcete o komunikaci toho, co je vaše, přemýšlet jinak, než jen v úhlu tiskových zpráv.

Eva Měřínská, ředitelka Městské knihovny Tábor, reditel@mkta.cz


Kurz od Věry doporučuji všem, kteří chtějí proniknout do základů PR nebo si ujasnit svou stávající situaci a nabrat správný směr. S lektorkou strávíte několik hodin, během nichž nasáknete nezbytnou teorii, již si hned vyzkoušíte v praxi – smyslem je vytvoření systému pro cílené a nikoli nahodilé PR aktivity.

Marek Hnátek, blog.marekhnatek.cz, info@marekhnatek.cz, 732 260 754

Věra Ondřichová je srdcař s bystrou hlavou, stojící pevně na zemi. Bude pro vás pracovat chytře a usilovně. Tam, kde je myšlenka, vize a cíl, tam budete s Věrou spokojeni. A když se na vás usměje, budete ještě k tomu šťastní. Ráda na její působení v knihovně vzpomínám.

Jaroslava Štěrbová, hlavní knihovnice, Městská knihovna v Praze


Lektorka Věra Ondřichová je velmi milá, sympatická a zároveň profesionální. Má mnoho zkušeností a znalostí, které umí předat. Byla jsem nadšená jejím individuálním přístupem. Celý kurz byl opravdu pro nás a o nás. Rozebíraly jsme konkrétní situace z naší praxe a dostalo se nám mnoho cenných rad a postřehů, které v praxi 100% využijeme. Bonusem byl hezký pocit z příjemného večera :)

Jana Ullmanová, www.nekupujadoptuj.cz

Věru jsem oslovila jako lektorku tématu komunikace určeného lidem ze začínajících neziskovek. Už při úvodní schůzce bylo jasné, že byla volba správná. Oceňuji Věřin profesionální a přirozený přístup k účastníkům. Věra využívá vlastních bohatých zkušeností a klade důraz na praktické využití. Je velmi otevřená účastníkům, diskuzi, podnětům a výklad přizpůsobí dle tempa skupiny. Bylo mi ctí s ní spolupracovat a vřele Věru doporučuji.

Kristýna Járová, Nadace VIA, kristyna.jarova@nadacevia.cz


Telefonování je pro mne v určitém směru velmi nepříjemné, věčně jej odkládám, raději napíši e-mail nebo SMSku. Někdy ale telefon vzít do ruky musím a pak je to velké přemáhání a boj s úzkostnými pocity. Díky Věře jsem si uvědomila o čem telefonování je a jak k němu přistupovat. Dostala jsem rady a tipy jak si telefonování zpříjemnit a věřte, že to funguje :)

Lenka Nováková, na rodičovské dovolené